82.Rocznica Bitwy o Monte Cassino

W Poznaniu 8 maja 2026 roku pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru przy Zamku Cesarskim odbyły się, zorganizowane przez Wojewódzką Radę Kombatancką
i Związek Sybiraków oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 18,
obchody 82.Rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Uroczystość była wyrazem pamięci , szacunku i wdzięczności dla bohaterskich zwycięzców,
wśród których było wielu Wielkopolan.

Przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru Bernadeta Orłowska – Prezes WZW ZKRP i BWP oraz Tadeusz Musiał – Prezes ZG TPPW w Poznaniu.

Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu reprezentowała Bernadeta Orłowska – Prezes WZW,
która zapaliła „ZNICZ PAMIĘCI”.

Zdjęcia:
Piotr Pers