Spotkanie Kombatantek z młodzieżą.

W dniu 15 kwietnia 2026 roku odbyło się spotkanie Kombatantek z Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Gminne w Gostyniu z młodzieżą szkolną  Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu.
W spotkaniu uczestniczyły  kombatantki :  Melania Andrzejczak  – Prezeska Koła,
Zofia Biderman  – Skarbnik oraz Jan Nowacki  – Wiceprezes Koła z Gostynia.
Członek Nadzwyczajny Związku Kombatantów.
Głównym tematem spotkania było:  Wysiedlenie Polaków przez Niemców
z Wielkopolski – z „Kraju Warty” do Generalnej Guberni podczas II Wojny Światowej.          Krótki wstęp na temat wysiedleń , oraz germanizacji i sowietyzacji terenów
należących do II Rzeczpospolitej przedstawił Jan Nowacki.
Następnie Kombatantki podzieliły się z uczniami swoimi przeżyciami w jaki sposób przebiegało wysiedlenie oraz ich pobyt w przejściowym obozie koncentracyjnym
w Łodzi i na wysiedleniu w Generalnej Guberni.

Na zdjęciu od lewej : Zofia Biderman, Melania Andrzejewska, Jan Nowacki.

Materiał nadesłał:
Jan Nowacki