VII KONFERENCJA SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZA

VII KONFERENCJA SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZA WZW

odbędzie się w dniu 11 października 2018 r. 
na terenie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza 
w Poznaniu – KAMPUS  MORASKO
ul. Umultowska 89a.

PARTNERZY


Miasto i Gmina 
Szamotuły

PARTNERZY  MEDIALNI

DELEGACI  

Lp. KOŁO DELEGACI
Poznań
1 DĘBIEC Urszula Lewandowska
2 HCP Czesław Fabiś
3 KOPERNIK Leszek Tomczak
4 JEŻYCE GÓRNE – 1 Stefania Mituła
5 JEŻYCE GÓRNE – 2 Danuta Zujewska
6 JEŻYCE GÓRNE – 2 Renat Smoczyńska-Ziemecka
7 JEŻYCE – PÓŁNOC Krzysztof Gulewicz
8 JEŻYCE – ZACHÓD Sławoj Maciejewski
9 CHARTOWO Mirosława Przybysz
10 CHARTOWO Maria Banach
11 PIĄTKOWO Andrzej Marczak
12 PIĄTKOWO Karol Słomiński
13 RASZYN Bernadeta Orłowska
14 RATAJE Maria Talaga
15 RATAJE Urszula Pawlak
16 WIERZBIĘCICE Barbara Krawczyk
17 WZW dr Marian Król
18 WZW Hieronim Kowalski
19 WZW Mirosław Grzędowski
20 WZW Marian Jakubowicz
21 WZW Ryszard Torzyński
22 WZW Włodzimierz Orsztynowicz
23 WZW Roman Dutkiewicz
24 WZW Jerzy Barełkowski
25 WZW Eugeniusz Śliwiński
26 WZW Mariusz Mikołajewski
POWIAT
27 CZERNIEJEWO Zenon Piwecki
28 KAŹMIERZ Florian Grześkowiak
29 KLESZCZEWO Halina Rybak
30 KOMORNIKI Stanisław Fojud
31 KOSTRZYN WLKP. Bogumił Wilczyński
32 KÓRNIK Jadwiga Chułek
33 KWILCZ Ryszard Paluszak
34 MUROWANA GOŚLINA Apoloniusz Twaróg
35 MUROWANA GOŚLINA Rafał Pers
36 MUROWANA GOŚLINA Daniela Kuś
37 NOWY TOMYŚL Stanisław Rybarczyk
38 OBORNIKI WLKP. Maria Święcichowska
39 OSTRORÓG Konrad Kaszkowiak
40 SKOKI Piotr Babrakowski
41 SIERAKÓW Urszula Dura
42 SUCHY LAS Regina Ciechanowska
43 SZAMOTUŁY Dominik Górny
44 SZAMOTUŁY Włodzimierz Masłowski
45 SZAMOTUŁY Wojciech Rabski
46 SZAMOTUŁY Stanisław Krupski
47 ŚREM Michał Piasecki
48 ŚRODA WLKP. Paweł Plenzner
49 TARNOWO PODGÓRNE Leon Żebrowski
50 WIELICHOWO Jan Jóźwiak
51 WRZEŚNIA Elżbieta Grzegorek
52 ZANIEMYŚL Zofia Kubiak
KALISZ
53 BLIZANÓW Krystyna Kostrzewa
54 CEKÓW Zenon Gadomski
55 DORUCHÓW Jadwiga Kosik
56 JARACZEWO Franciszek Ratajczak
57 JAROCIN Leon Tyrakowski
58 KOŹMIN  WLKP. Józef Osuch
59 KOTLIN Władysław Kaganek
60 KOTLIN Leszek Bajda
61 KROTOSZYN Henryk Zasieczny
62 LISKÓW Aleksander Lech
63 ODOLANÓW Bronisław Oleksy
64 OSTRÓW WLKP. Jacek Morawski
65 OSTRÓW WLKP. Stanisław Chlebowski
66 OSTRZESZÓW Bohdan Ogrodowski
67 OSTRZESZÓW Stanisław Grzesiak
68 PRZYGODZICE Tadeusz Włódarczyk
69 RASZKÓW Zofia Gruszczyńska
70 WYSOCKO WIELKIE Joanna Guździoł
71 KALISZ Ryszard Maciejewski
72 KALISZ Maria Urszula Prusakiewicz
  LESZNO  
73 BOJANOWO Marcin Krzyżyński
74 BOREK WLKP. Marian Mikołajczyk
75 GOSTYŃ Melania Andrzejczak
76 GOSTYŃ Jan Nowacki
77 GOSTYŃ Zofia Biderman
78 JUTROSIN Mirosława Domicz
79 KOBYLIN Stanisław Nagler
80 KOŚCIAN Jan Siliński
81 KOŚCIAN Zygmunt Jankowski
82 KOŚCIAN Maria Michalak
83 LESZNO Jan Andrzejewski
84 LESZNO Maurycy Babula
85 LESZNO Maria Herman
86 MIEJSKA GÓRKA Barbara Szmyt
87 PIASKI Marian Jędryczka
88 PONIEC Irena Gościniak
89 RAWICZ Emilia Hedrych
90 ŚMIGIEL Wiesław Jurga
91 WŁOSZAKOWICE Lucyna Wójcik
PIŁA
92 CZARNKÓW Franciszek Grot
93 GOŁAŃCZ Jan Kocuń
94 GoŁAŃCZ Danuta Sielecka
95 LIPKA Janina Korniak
96 PIŁA Edward Kowalik
97 PIŁA Benon Cichoracki
98 ROGOŹNO Franciszek Kowalski
99 RYCZYWÓŁ Bożena Antkowiak
100 SZAMOCIN Andrzej Młynarczyk
101 TRZCIANKA Genowefa Frąckowiak
102 WRONKI Henryk Dawidzionek
103 WYRZYSK Barbara Kawczyńska
104 ZŁOTÓW k. Gminne Barbara Chodera

Dla uhonorowania Delegatów na VII Konferencji Sprawozdawczo – Wyborczej z inicjatywy Członków Prezydium WZW ZKRP i BWP w Poznaniu powstał CERTYFIKAT DELEGATA.

10.04.2018

W dniu 10.04.2018 r. na  uroczystym posiedzeniu Plenarnym WZW ZKRP i BWP Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Delegatom na VII Wojewódzką Konferencję Sprawozdawczo – Wyborczą z miasta Poznania i powiatu poznańskiego Prezes Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Pan dr Marian Król w asyście Członków Prezydium WZW wręczył CERTYFIKAT DELEGATA.

17.04.2018

W dniu 17.04.2018 r. w Kaliskim Ratuszu odbyło się kolejne uroczyste spotkanie Kombatantów – Delegatów na VII Wojewódzką Konferencję Sprawozdawczo – Wyborczą, na którym wręczono CERTYFIKATY  DELEGATA wszystkim obecnym Delegatom z byłego województwa kaliskiego.

 10.05.2018

Następne spotkanie przedstawicieli Zarządu WZW z Delegatami na VII Konferencję Sprawozdawczo – Wyborczą odbyło się w dniu 10.05.2018 r. w Starostwie Pilskim, gdzie wręczono CERTYFIKATY  DELEGATA wszystkim obecnym DELEGATOM z byłego województwa pilskiego.

21.06.3018

Kolejne okolicznościowe spotkanie  Kombatantów – Delegatów na VII Wojewódzką Konferencję Sprawozdawczo – Wyborczą z Członkami Zarządu WZW, na którym wręczono CERTYFIKATY  DELEGATA wszystkim obecnym DELEGATOM z byłego województwa leszczyńskiego odbyło się w Sali Konferencyjnej Leszczyńskiego Ratusza w dniu 21.06.2018 r.

12.10.2018

VII Konferencja Sprawozdawczo – Wyborcza Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu.

W dniu 11.10.2018r. o godz. 8:00 rano Mszą Św. w Kościele
O.O. Dominikanów w Poznaniu w intencji zmarłych i żyjących Kombatantów oraz członków naszego Związku zainaugurowano
VII Konferencję Sprawozdawczo – Wyborczą  WZW ZKRP i BWP
w Poznaniu. Następnie uczestnicy udali się na MORASKO, gdzie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu punktualnie o godzinie 11:00 odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęto uroczystą część Konferencji.

Prowadzący Konferencję Wiceprezes WZW Pan Mirosław Grzędowski

witając zebranych poprosił o minutę ciszy za zmarłych członków, którzy odeszli w ub. kadencji, a w szczególności za:
– śp. płk dr hab. Ryszarda Sobierajskiego – Prezesa Zarządu Głównego ZKRP i BWP,
– śp. Janusza Radłowskiego – Prezesa WZW ZKRP i BWP w Poznaniu
– śp. Mieczysława Przyweckiego – Prezesa WZW ZKRP i BWP w Poznaniu oraz Prezesa Koła ZKRP i BWP w Komornikach,
– śp. Stefana Hampla – Prezesa Koła ZKRP i BWP w Rogoźnie Wlkp.,
– śp. Czesława Dulko – Prezesa Koła ZKRP i BWP w Obornikach,
– śp. Franciszka Rozmiarka – Prezesa Koła ZKRP i BWP w Kórniku,
– śp. Henryka Szabowskiego – Prezesa Koła ZKRP i BWP w Pniewach,
– śp. Franciszka Olgrzymka – Prezesa Koła ZKRP i BWP w Jarocinie,
– śp. Mariana Dzięcioła – Prezesa Koła ZKRP i BWP Poznań – Rataje,
– śp. Franciszka Kordus – Prezesa Koła Borek Wlkp.,
– śp. Zofię Cichą – Prezesa Koła Jutrosin,
– śp. Jana Waleńskiego – Prezesa Koła Kobylin
i innych zmarłych członków naszej organizacji.

Następnie Prezes WZW ZKRP i BWP dr Marian Król powitał DELEGATÓW,

a wśród nich Pana Mariana Jakubowicza – Prezesa Honorowego Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRP i BWP w Poznaniu oraz GOŚCI przybyłych na VII Konferencję :
Pana Zbigniewa Hoffmanna – Wojewodę Wielkopolskiego wraz
z Dyrektorem Gabinetu Wojewody Panem Michałem Dembińskim oraz Panią Teresą Masłowską – Pełnomocnikiem Wojewody ds. Współpracy ze Srodowiskami Kombatanckimi.
Pana Prof.UAM dr hab. Andrzeja Stelmacha – Dziekana Wydziału
i Gospodarza naszej uroczystości oraz dr Pawła Stachowiaka wykładowcę na Wydziale NPiD UAM, autora publikacji pt. „Kustosz pamięci odrodzonej Rzeczypospolitej. Związek Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych więźniów Politycznych Wielkopolski Zarząd Wojewódzki i jego działalność dla upamiętnienia 100-lecia odbudowy państwa polskiego”.
Pana Zenona Wechmanna – Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej oraz
Pana Józefa Bancewicza – Prezesa Związku Sybiraków w Poznaniu,
Panów Tadeusza Musiała i Wawrzyna  Wierzejewskiego – Prezesów Zarządu Głównego i Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego 1918/1919,
Pana Włodzimierza Orsztynowicza – Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę,
Pana Eugeniusza Pacię – Prezesa Zarządu Okręgowego Batalionów Chłopskich w Poznaniu,
Pana Józefa Karwatko – Wiceprezesa Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych RP w Poznaniu,
Pana ppłk Bogdana Mrowca Dyrektora Biura Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Ochrony Kraju w Poznaniu,
Pana ppłk Ryszarda Grześkowiaka – Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu,
Pana Ryszarda Zaczyńskiego Dyrektora Biura Poselskiego Euro Posłanki Pani Krystyny Łybackiej,
Pana Andrzeja Franke – przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły,
Pana Leszka Gawareckiego – Dyrektora Regionu Sieci Poczty Polskiej w Poznaniu,
Pana Dariusza Brudło – Naczelnika Wydziału ds. Służb Mundurowych NFZ  Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego w Poznaniu,
Panią Elżbietę Kaźmierską – autorkę książki „Opowiem Ci o Wojnie– Wspomnienia Świadków II Wojny Światowej” oraz Przedstawicieli Partnerów oraz Partnerów Medialnych Konferencji.

Z rąk Pana Zbigniewa Hoffmanna – Wojewody Wielkopolskiego
w asyście Pana dr Mariana Króla Prezesa WZW na- Medalu „PRO PATRIA” zostali wyróżnieni za kultywowanie  pamięci o walce o niepodległość  Ojczyzny następujący Delegaci:
– Kol. Bożena Antkowiak – Prezes Koła ZKRP i BWP w Ryczywole,
– Kol. Wanda Frydrych – Skarbnik Koła w Szamotułach,
– Kol. Joanna Guździał – Prezes Koła w Wysocku Wielkim,
– Kol. Zofia Kubiak – Prezes Koła w Zaniemyślu,
– Kol. Włodzimierz Masłowski – Prezes Koła w Szamotułach,
– Kol. Bohdan Ogrodowski – Prezes Koła w Ostrzeszowie,
– Kol. Ryszard Paluszak – Sekretarz Koła  w Kwilczu,
– Kol. Michał Piasecki – Prezes Koła w Śremie,
– Kol. Jan Siliński – Prezes Koła w Kościanie,
– Kol. Apoloniusz Twaróg Prezes Koła w Murowanej Goślinie.

Odznaczeniem  „Za Zasługi dla ZKRP i BWP” przez Prezesa WZW
dr Mariana Króla zostali uhonorowani :
– Kol. Józef Cichy – Prezes Koła Gminnego ZKRP i BWP w Złotowie oraz
– Kol.  Jan Nowacki – Wiceprezes Koła Miejsko – Gminnego ZKRP i BWP w Gostyniu.

W obradach VII Konferencji uczestniczył także Pan Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
i jednocześnie Prezes Zarządu Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu oraz Pan Ryszard Taciak – Dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Odznaczenia Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” niżej wymienionym osobom wręczył Marszałek Pan Wojciech Jankowiak w asyście Prezesa WZW Pana dr Mariana Króla:
– Kol. Czesławowi Fabisiowi Prezesowi Koła ZKRP i BWP – HCP
w Poznaniu,
– Kol. Edwardowi Kowalikowi – Prezesowi Koła Miejskiego w Pile,
– Kol. Stanisławowi Krupskiemu – Przewodniczącemu Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej ZKRP i BWP,
– Kol. Sławojowi Maciejewskiemu – Prezesowi Koła – Jeżyce Zachód
w Poznaniu,
– Kol. Eugeniuszowi Śliwińskiemu – Członkowi Zarządu WZW ZKRP
i BWP w Poznaniu, oraz
– Kol. Leonowi Żebrowskiemu – Prezesowi Koła ZKRP i BWP
w Tarnowie Podgórnym i Przewodniczącemu Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego ZKRP i BWP.

W imieniu odznaczonych słowa podziękowań przekazał Pan Jan Nowacki – Wiceprezes Koła ZKRP i BWP w Gostyniu.

Literackim motywem Konferencji i hołdem dla odznaczonych była recytacja wiersza pt. „PRO PATRIA” autorstwa Kol. Dominika Górnego

Gratulacje, słowa uznania i życzenia popłynęły dla uczestników Konferencji z ust zaproszonych Gości:

Na zakończenie Uroczystej części Konferencji głos zabrał Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Prof. UAM dr hab. Andrzej Stelmach. W swoim wystąpieniu w krótkiej przemowie podkreślił działalność Związku Kombatantów RP i BWP w upamiętnianiu 100. Rocznicy Powstania Państwa Polskiego i 100. Rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na przerwę kawową.

Po przerwie rozpoczęła się część Robocza VII Konferencji Sprawozdawczo – Wyborczej WZW ZKRP i BWP w Poznaniu.

Posiedzenie rozpoczął Kol. dr Marian Król zgłaszając propozycje wyboru Przewodniczącego obrad i Prezydium Konferencji.

Prezydium Konferencji w składzie – dr Marian Król, Mirosław Grzędowski, Bernadeta Orłowska, Hieronim Kowalski, Mariusz Mikołajewski delegaci wybrali jednogłośnie.

Przewodnictwo obrad przejął Kol. Mariusz Mikołajewski.

Przyjęto porządek obrad i Regulamin Konferencji.

Następnie prowadzący obrady Kol. Mariusz Mikołajewski przedstawił propozycje kandydatów do Komisji Statutowych Konferencji:

Komisja Mandatowa:

  1. Dura Urszula – Prezes Koła w Sierakowie – przewodnicząca Komisji
  2. Chułek Jadwida – Sekretarz Koła w Kórniku,
  3. Masłowski Włodzimierz – Prezes Koła w Szamotułach.

Komisja Wyborcza:

  1. Grzędowski Mirosław– Wiceprezes WZW – przewodniczący Komisji.
  2. Maciejewski Ryszard – Pełnomocnik WZW na o/Kalisz,
  3. Piasecki Michał – Prezes Koła w Śremie.

Komisja Uchwał i Wniosków:

  1. Maciejewski Sławoj – Prezes Koła Jeżyce – Zachód w Poznaniu – przewodniczący Komisji,
  2. Kubiak Zofia – Prezes Koła w Zaniemyślu,
  3. Górny Dominik – członek Nadzwyczajny przy Kole WZW.

Kandydaci przyjęli propozycje.

Delegaci jednogłośnie zaakceptowali skład Komisji.

Następnie Kol. Mariusz Mikołajewski poprosił o zabranie głosu Wiceprezesa WZW Kol. Mirosława Grzędowskiego.

Prezes Grzędowski przedstawił SPRAWOZDANIE WZW.

Następnie Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przy WZW przedstawił jej przewodniczący Kol. Stanisław Krupski, wnioskując jednocześnie o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi WZW

 

W tym momencie prowadzący poprosił Delegatów, o głosowanie.

Wszyscy Delegaci jednogłośnie UDZIELILI ABSOLUTORIUM dotychczas urzędującemu Zarządowi WZW ZKRP i BWP w Poznaniu.

Kolejno Sprawozdanie Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego przedstawił Przewodniczący Kol. Leon Żebrowski.

W między czasie pracowała Komisja Mandatowa. Wyniki przedstawiła Przewodnicząca Komisji – Kol. Urszula Dura –
na 106 Delegatów przybyło 81 osób stwierdzając jednocześnie ważność obrad Konferencji.

W tym momencie przegłosowano, iż zgodnie z uchwalonym Regulaminem Obrad – wybory do nowych władz odbywają się
w trybie jawnym.

Przewodniczący Prezydium Konferencji Kol. Mariusz Mikołajewski poprosił o zgłaszanie kandydatów do władz WZW, WKR i Sądu Koleżeńskiego oraz Delegatów na Kongres Związku do Komisji Wyborczej.

Prowadzący poprosił również o przekazywanie ew. wniosków do propozycji Uchwały Komisji Uchwał i Wniosków.

Przewodniczący Komisji Wyborczej Kol. Mirosław Grzędowski przedstawił listę kandydatów do Władz WZW i delegatów na KONGRES pytając jednocześnie – czy kandydaci wyrażają zgodę na kandydowanie.

Kandydatury do Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego

Lp. Nazwisko i imię Funkcja w Związku
1 Antkowiak  Bożena Prezes Koła Ryczywół
2 Babula  Maurycy Pełnomocnik WZW – o/Leszno
3 Cichoracki  Benon Pełnomocnik WZW – o/Piła
4 Cichy  Józef Prezes Koła Złotów
5

6

Felsmann-Pawlik  Janina

Fojud Stanisław

Sekretariat WZW

Prezes Koła Komorniki

7 Grzędowski  Mirosław Wiceprezes WZW
8 Kowalski  Hieronim Wiceprezes WZW
9 Krawczyk  Barbara Główna Księgowa WZW
10 Król  Marian Prezes WZW
11 Maciejewski  Sławoj Prezes Koła Poznań Jeżyce – Zachód
12 Maciejewski  Ryszard Pełnomocnik WZW – o/Kalisz
13 Marczak  Andrzej Prezes Koła Poznań – Piątkowo
14 Mikołajewski  Mariusz Sekretarz WZW
15 Morawski  Jacek Prezes Koła Ostrów Wlkp.
16 Nawrocki  Jerzy Skarbnik WZW
17

18

19

20

21

22

23

24

Orłowska  Bernadeta

Orsztynowicz Włodzimierz

Pawlak  Urszula

Rabski  Wojciech

Szostak  Waldemar

Śliwiński  Eugeniusz

Święcichowska Maria

Torzyński  Ryszard

Wiceprezes WZW

Wiceprezes Koła przy WZW

Prezes Koła Poznań – Rataje

Wiceprezes Koła w Szamotułach

Członek Nadzwyczajny przy Kole WZW

Członek Zarządu WZW

Prezes Koła w Obornikach Wlkp.

Członek Prezydium WZW

 

Kandydatury do Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej

Lp. Nazwisko i imię Funkcja w Związku
1 Dura  Urszula Prezes Koła Sieraków
2 Dutkiewicz  Roman Członek Nadzwyczajny przy Kole WZW i Sekretarz Komisji Rewizyjnej przy WZW
3 Krupski  Stanisław Sekretarz w Kole Szamotuły
i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej WZW

 Kandydatury do Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego

Lp. Nazwisko i imię Funkcja w Związku
1 Banach  Maria Sekretarz Koła Poznań – Chartowo
2 Piasecki  Michał Prezes Koła w Śremie
3 Żebrowski  Leon Prezes Koła w Tarnowie Podgórnym

 Kandydatury delegatów na KONGRES w Warszawie w 2019 roku.

Lp. Nazwisko i imię Funkcja w Związku
1 Babula  Maurycy Pełnomocnik WZW – o/Leszno
2 Cichoracki  Benon Pełnomocnik WZW – o/Piła
3 Grzędowski  Mirosław Wiceprezes WZW
4 Kowalski Hieronim Wiceprezes WZW
5

6

Król  Marian

Maciejewski Ryszard

Prezes WZW

Pełnomocnik WZW – o/Kalisz

7 Mikołajewski  Mariusz Sekretarz WZW
8 Orłowska  Bernadeta Wiceprezes WZW
9 Rabski  Wojciech Sekretarz Koła Szamotuły

Następnie Kol. Dominik Górny przedstawił Sprawozdanie Komisji Uchwał  i Wniosków:

I   W propozycji Uchwały znalazło się: udzielenie Absolutorium dla ustępującego WZW

II   Wprowadzenie dodatku dla wszystkich Kombatantów i podopiecznych – powyżej 90 roku życia – 1000,00 złotych miesięcznie.
Zobowiązuje się delegatów na VII Kongres Związku do zgłoszenia tego wniosku na Kongresie.
Nowo wybranych WZW zobowiązuje się do wysłania tego wniosku do Klubów Poselskich w Sejmie w celu wywołania odpowiedniej Ustawy.

III Wprowadzenie darmowych leków dla Kombatantów i podopiecznych powyżej 80-tego roku życia. Zobowiązuje się delegatów na VII Kongres Związku do zgłoszenia tego wniosku na Kongresie.
Nowo wybranych WZW zobowiązuje się do wysłania tego wniosku do Klubów Poselskich w Sejmie w celu wywołania odpowiedniej Ustawy.
IV Zobowiązanie władz państwowych do zapewnienia znacznie większej ilości leków dla osób powyżej 75 roku życia.
V Popularyzacja tradycji kombatanckich wśród społeczeństwa, szczególnie młodzieży,
VI Kształtowanie świadomości społecznej związanej z wiedzą
i dokonaniem oręża polskiego,
VII Dążenie do zobowiązania Samorządów do przyjęcia odpowiedzialności za działalność Kół na swoim terenie poprzez delegowanie członków nadzwyczajnych do pracy w Kołach (być może wymaga to zmiany Ustawy o Kombatantach), na pewno zaś wymaga to rozmów z nowo wybranymi wójtami, burmistrzami, starostami
i samorządowcami wojewódzkimi,
VIII Ustanowienie pełnomocników WZW dla obszaru byłego woj. poznańskiego Zachód i byłego woj. poznańskiego Wschód,
IX Wprowadzenie Certyfikatów dla placówek służby zdrowia – zobowiązujące do przyjmowania poza kolejnością członków Związku w naszym województwie,
X Poprzeć starań o uzyskanie odszkodowań od Niemiec za szkody wywołane II Wojną Światową,
XI Ustanowienie Odznaki „Przyjaciel Kombatanta” dedykowany głównie ludziom młodym.

Uchwała została przegłosowana jednogłośnie.

Przewodniczący poprosił, aby nowo wybrani członkowie WZW, WKR i WSK udali się do foyer w celu wyboru Prezydium Władz, władz WKR i WSK.

Po zakończeniu prac Komisji Wyborczej Przewodniczący obrad Kol. Mariusz Mikołajewski przedstawił wyniki wyborów.

W skład nowego Prezydium WZW weszli:

  1. Dr Marian Król – jako Prezes WZW
  2. Mirosław Grzędowski – I Wiceprezes WZW
  3. płk. Pil. Hieronim Kowalski – Wiceprezes WZW
  4. Bernadeta Orłowska – Wiceprezes WZW
  5. Mariusz Mikołajewski – Wiceprezes WZW
  6. Sławoj Maciejewski – Sekretarz WZW
  7. Jerzy Nawrocki – Skarbnik WZW
  8.  Ryszard Torzyński – Członek Prezydium
  9.  Eugeniusz  Śliwiński – Członek Prezydium.

Przewodniczący obrad przedstawił wyniki wyborów do Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej:

  1. Stanisław Krupski – przewodniczący
  2. Roman Dutkiewicz – wiceprzewodniczący
  3. Urszula Dura – członek WKR.

Następnie przedstawił wyniki wyborów do Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego:

  1. Leon Żebrowski – przewodniczący
  2. Michał Piasecki – wiceprzewodniczący
  3. Maria Banach – członek WSK.

Po ogłoszeniu wyników wyborów przewodniczący poprosił nowo wybranego Prezesa WZW Pana dr Mariana Króla o zabranie głosu.

Prezes w swym krótkim wystąpieniu serdecznie podziękował organizatorom  i uczestnikom VII Konferencji Sprawozdawczo – Wyborczej.

Kończąc Konferencję zebrani odśpiewali ROTĘ.

Wszyscy uczestnicy udali się na obiad w foyer gościnnego Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.